NDE
PRIEŠMIRTINĖ PATIRTIS

KLINIKINĖ MIRTIS

Per pastaruosius dešimtmečius medicina pažengė ženklų progresą reanimacijos srityje. Vis daugiau žmonių yra atgaivinami po širdies infarkto ar širdies sustojimo ir taip gauna antrą (o kartais ir trečią) šansą gyventi šį gyvenimą toliau. Gydytojai pastebėjo, jog apie 30% žmonių, kurie buvo grąžinti iš "ano pasaulio" pasakoja labai keistus dalykus. Kol jie buvo be sąmonės, ant operacinio stalo, ar suglamžytame po avarijos automobilyje, jie pasirodo, matė save ir visą situaciją iš viršaus bei stebėjo gydytojus bandančius gelbėti jų gyvybę. Toliau, dar įdomiau. Daugybė žmonių pasakoja, kad jie atsiduria ypatingoje šviesoje, kuri susideda iš tobulos, besąlygiškos meilės, meilės tokios, kokios mes šiame gyvenime nesame nei sutikę, nei pajautę. Toji šviesa turi protą ir ypatingą galią, ir žmonės ją be jokių abejonių iš karto identifikuoja su tuo, ka mes vadiname Dievu (nors jie visi kalba, kad mūsų žemiškas apibrėžimas yra per daug menkas, kad apsakyti tai, ką jie regėjo). Toliau daug žmonių atsiduria savo gyvenimo peržiūroje, mato savo veiksmų, padarytų gyvenime, poveikį kitiems ir savo veiksmų pasekmes. Galiausiai žmonės gauna žinią, kad dar neatėjo jų laikas ir jiems būtina grįžti atgal, nes pas juos yra tam tikra misija žemėje, kurią jie turi įvykdyti. Dauguma žmonių grįžta atgal, į savo kūną, su didžiuliu nenoru ir būna atvejų kai žmonės iškoneveikia gydytojus, kad juos gražino atgal į šį mažą, ankštą, primityvų kūną iš realybės, pripildytos begalinės meiles bei laisvės.

Iš pradžių mokslininkai palaikė tokių žmonių pasakojimus haliucinacijomis, stresu, hipoksija, ar vaistų poveikiu. Tačiau kai kurie įžvalgūs gydytojai, nepabijoję kolegų pašaipų, pradėjo sistematizuoti tokius pasakojimus. Greitai paaiškėjo stulbinantys faktai. Žmonių, atsidūrusių klinikinėje mirtyje pasakojimai yra itin panašūs, nepaisant religinių įsitikinimų, tautybės, amžiaus, lyties, išsilavinimo, ar pažiūrų. Vaikai ir senyvi žmonės, hinduistai, krikščionys, ateistai, budistai, japonai, prancūzai, amerikiečiai, šveicarai - visi pasakoja taip pat - visų pasakojimo struktūra yra ta pati. Dar didesnę nuostabą kelia aklų žmonių pasakojimai. Aklieji, kurie yra nuo pat gimimo, pasakoja, kad jie matė operacinę, gydytojus bei visą personalą iš viršaus, buvo susitikę su protinga šviesa ir dalyvavo savo gyvenimo peržiūroje.

Labai įdomu yra tai, kad visi žmonės, patyrę susitikimą su protinga šviesa, kardinaliai pakeičia savo gyvenimą. Maždaug 93% iš jų išeina iš savo tradicinės bažnyčios bei atsisako savo ankstesnių religinių įsitikinimų. Gan daug žmonių išsiskiria su savo sutuoktiniu, pakeičia darbą į labiau gyvenime prasmingą darbą.

Šiai dienai mokslininkai sistematizavo ir išanalizavo apie 40 000 tokių atvejų, o iš viso pasaulyje yra užregistruota apie 14 000 000 tokiu atvejų.

Šis fenomenas gavo pavadinimą, angl. "Near Death Experience" (NDE); liet. "priešmirtinė patirtis".

Yra keletas plačiai pasaulyje žinomų mokslininkų, tyrinėjančių šį fenomeną. Vienas iš žymiausių yra olandų kardiologas Pim van Lommel, kuris sąlyginai neseniai publikavo savo mokslinį darbą apie NDE prestiziškiausiame moksliniame mediciniame žurnale "The Lancet" (ref). Jo publikacija sukėlė didžiulę diskusiją mokslinėje visuomenėje.

Kiti žymūs mokslininkai tyrinėjantys NDE yra:
prof. Sam Parnia – associate professor of Medicine, at the New York University Langone Medical Center, USA; director of the Human Consciousness Project at the University of Southampton, UK

prof. Sam Parnia – medicinos docentas Niujorko universiteto Langone medicinos centre, Sautamptono universiteto žmogaus sąmonės projekto direktorius

dr. Christopher W. Kerr – Chief Medical Officer at The Center for Hospice and Palliative Care, Hospice Buffalo, USA

dr. Christopher W. Kerr – vyr. gydytojas, Hospice Buffalo, JAV, hospiso ir paliatyviosios priežiūros centras

prof. Peter Fenwick – neuropsichiatras, neurofiziologas, King's College, Institute of Psychiatry, UK; University of Southampton, UK; Riken Neurosciences Institute, Japan.

prof. Peter Fenwick – neuropsichiatras, neurofiziologas, King's College psichiatrijos institutas JK; Sautamptono universitetas, JK; Riken Neurosciences Institutas, Japonija.

prof. dr. Thomas Fleischmann – vyr. gydytojas, Rendsburg ir Eckernförde klinikos, greitosios medicinos pagalbos ir ūminės medicinos centras, Frankfurto Höchst klinikos centrinės skubios pagalbos skyriaus vyr. gydytojas

prof. dr. Thomas Fleischmann – Chief Physician of the central emergency room at the Klinikum Frankfurt Höchst. (( Thomas Fleischmann ist neuer Chefarzt der Zentralen Notaufnahme am Klinikum Frankfurt Höchst ))

dr. Jeffrey Long – NDE tyrinėtojas, bestselerio „The Evidence of the Afterlife: The Science of Near-Death Experiences“ autorius, onkologas, Near Death Experience Research Foundation įkūrėjas.

Esu perskaitęs daugybę tyrinėjimų šia tematika bei išklausęs daug pasakojimų, išgyvenusių priešmirtinę patirtį. Šioje svetainėje norėčiau pasidalinti su jumis savo mintimis, žiniomis apie NDE bei pristatyti liudytojų pasakojimus, įgarsintus lietuviškai. Labai tikiuosi, kad tai suteiks jums žinių, jėgų ir padės susiformuoti teisingam suvokimui, ieškant atsakymo į gyvenimo prasmės klausimą.

Aš visą tai darau dėl jūsų, todėl jeigu jums įdomu, ar patinka ką aš darau, galite mane paremti....

Teisingi atsakymai į teisingus klausimus